Co zabrać na wakacje - Barcelona

Tym razem na podzielimy się z Wami kilkoma radami co zabrać na wakacje lub krótki wypad samolotem. Na przykład niech posłuży nam Barcelona - cel jednej z naszych ostatnich podróży.


W skrócie


Jeśli czytaliście podstronę "O nas" to doskonale wiecie, że podróżujemy wyłącznie z plecakiem w rozmiarach bagażu podręcznego tanich linii lotniczych. Na przykład, na pięciodniowy wyjazd do Skandynawii w maju, zabraliśmy dwa szkolne plecaki (z których połowę jednego zajęła lustrzanka), a na 18-dniową podróż poślubną po Azji oraz Nowej Zelandii, zmieściliśmy się w 7 kg na osobę.

Często spotykamy się z pytaniami: "Co zabrać na wakacje, żeby zmieścić się w limicie bagażu podręcznego?". To na pewno kwestia wprawy i lata doświadczeń, ale na ten moment nie potrzebujemy nawet dodatkowej listy, żeby wiedzieć jak się spakować i co zabrać na wyjazd.
O zaletach minimalistycznego bagażu nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Plecaki mieszczą się pod siedzeniami w samolocie (chociaż staramy się zawsze dawać je do schowka) przez co zawsze mamy do nich ułatwiony dostęp. Nie musimy pakować ich do bagażników podejrzanych taksówkarzy, ponieważ bez problemu kładziemy je na kolanach, ale przede wszystkim - są praktyczne nawet przy całodniowym zwiedzaniu, gdy nie mamy możliwości zostawienia ich w miejscu noclegu.

Nie zabieramy rzeczy, które mogą się przydać, tylko te, które na pewno się przydadzą i z wyjątkiem zwykle nienaruszonej zawartości apteczki (uff...), wszystko to co pakujemy do plecaka ma praktyczne zastosowanie w podróży. Nigdy też nie byliśmy zmuszeni robić dodatkowych zakupów na miejscu (po za jedną parą bielizny w Japonii, ale to tylko dlatego, że przez tamtejszą wilgotność ubrania nie chciały nam schnąć).

Barcelona


Żeby nie być gołosłownymi, pokażemy jak wyglądało pakowanie plecaka Marty na sześciodniową podróż do Barcelony, Porto i Andory na początku czerwca. Miesiąc podróży jest wyjątkowo ważny, ponieważ wtedy mniej więcej wiem. Wręcz przeciwnie - było chłodno i padało. Ale jakoś daliśmy radę!


Poniżej wszystko co kobieta zabrała na wyjazd na Półwysep Iberyjski, nie licząc tego, co miała na sobie - trampek, wygodnych ciuchów na przejazdy i nerki z dokumentami.

Dokładna lista rzeczy na wyjazd:

 • Obuwie: trampki(na sobie), klapki do chodzenia, klapki pod prysznic
 • Ubrania: 2x top, 2x t-shirt, 2x długi rękaw, kardigan i kurtka przeciwdeszczowa, bielizna + piżama
 • Lekarstwa na wszystko co nas kiedykolwiek dopadło
 • Kosmetyczka: mały płyn do soczewek+pojemnik, szczoteczka+mała pasta, awaryjny szampon w dwóch saszetkach, krem z filtrem, dezodorant, tonik w małej buteleczce, olej kokosowy, korektor, tusz do rzęs, puder, mini perfumy, pomadka do ust, szczotka do włosów, krople do oczu
 • Elektronika: Kindle (naładowany wytrzymuje 2 tygodnie regularnego czytania <3), ładowarka do telefonu
 • Inne: małe przewodniki, torba szmaciana na zakupy
 • Dokumenty: wszystkie trzymaliśmy w osobnych nerkach

Co się nie przydało:

 • klapki do chodzenia - było na nie za zimno
 • lekarstwa (na plus)
 • krople do oczu

Czego zabrakło:

niczego!

Wszystko to zajęło dokładnie pół plecaka, dlatego ewentualnie zmieścilibyśmy też lustrzankę, ale zamiast tego zabraliśmy jedzenie na cały dzień długiej podróży (pociąg do Katowic, oczekiwanie na bus na lotnisko, oczekiwanie na lotnisku, lot do Barcelony), a w podróży testowaliśmy możliwości aparatu w telefonie.

Uprzedzając pytania - zwykle nie bierzemy ze sobą ręczników ani mydeł, gdyż w większości rezerwowanych przez nas noclegów są one dostępne bezpłatnie.

A tak to wyglądało w praktyce:


Dajcie znać w komentarzach, czy według Was wzięliśmy za dużo / za mało bagażu oraz jaka jest wasza lista pakowania. Podróżowanie z plecakiem naprawdę jest fajne więc zachęcamy do spróbowania przy najbliższym wyjeździe :)

1 Komentarze

 1. Bardzo lubię wpisy o tym, jak się podróżnicy pakują, choć podczas podróży z dzieckiem spakowanie się w dwa plecaki może być nie lada wyzwaniem. Ale zawsze można podpatrzeć wiele ciekawych lifehack'ów. Ja ostatnio również popełniłem wpis jednak o pakowaniu sprzętu foto-video.

  OdpowiedzUsuń